TOP 5 podcastów

Moim największym odkryciem kwarantanny okazały się podcasty. Co prawda słuchałam kilku przed wybuchem pandemii, ale to właśnie siedząc w domu i szukając rozrywki znalazłam większość perełek, które polecę wam w tym poście. Sprawiły one, że teraz to właśnie słuchowiska zajmują najwięcej miejsca w moim telefonie, a aplikacja podcastów znalazła się na jego głównym ekranie.


WAŻNE : Wszystkie podcasty, które tutaj znajdziecie są w języku angielskim.

Wild Ideas Worth Living

Shelby Stanger

Ten podcast, o i dla osób, ,,które wybierają mniej uczęszczaną drogę i zamieniają swoje najbardziej szalone pomysły w rzeczywistość”, jest zdecydowanie najlepszym jakiego dotąd słuchałam i dokładnie wstrzela się w zakres moich  zainteresowań. Wszystko od prowadzącej, doboru gości po jakość dźwięku jest genialne i zawsze chętnie polecam odkrycie tego show, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.


Shelby, która jest dziennikarką i surferką rozmawia zarówno z mało znanymi indywidualistami jak i bardzo rozpoznawalnymi nazwiskami z różnych dziedzin – od sportowców po autorów książek. Wspinacz Alex Honnold, fotograf Jimmy Chin, surferka Bethany Hamilton czy biegacz Scott Jurek – głosy tych i wielu innych osobistości możecie usłyszeć u siebie w domu puszczając Wild Ideas Worth Living.


Jeszcze raz POLECAM, tego chce się słuchać.

Zero To Travel Podcast

Jason Moore

Bardzo lubię rozmowy prowadzone przez Jasona w Zero To Travel Podcast i zawsze z utęsknieniem czekam na kolejne odcinki. Wystarczy tylko na chwilę puścić podcast, żeby usłyszeć z jakim entuzjazmem i pasją jest on prowadzony.


Jason do swojego show zaprasza podróżujących, żądnych przygód ludzi, którzy opowiadają o realiach prowadzonego przez nich życia i dzielą się swoimi spostrzeżeniami i radami dotyczącymi świata. Dzięki temu można poznać wielu fascynujących ludzi i dowiedzieć się o ich przygodach, takich jak dwukrotne odwiedzenie każdego państwa na świecie czy praca na Antarktydzie.

The Adventure Stache

Payson McElveen

Ekstra podcast RedBulla o epickich sportowcach, a w szczególności rowerzystach i narciarzach. Show prowadzi profesjonalny kolarz Payson McElveen, który świetnie radzi sobie nie tylko za kierownicą, ale również za mikrofonem.


The Adventure Stache nie jest jednak czymś, co zainteresuje tylko wtajemniczonego już w świat zawodów rowerowych. Osobiście nie jestem szczególną fanką kolarstwa, ale słuchanie rozmów ze światowej klasy zawodnikami jest interesujące nie tylko ze względu na uprawiany przez nich sport, ale również podejście do życia, dyscyplinę, diety czy anegdoty.

My Solo Road

Sydney Ferbrache

Jakiś czas temu uznałam, że bardzo odpowiada mi wizja mieszkania w vanie. Chcąc zagłębić się w temat życia na czterech kółkach zaczęłam szukać blogerów, którzy w ten sposób podróżują i dzielą się swoimi doświadczeniami w internecie. Tym właśnie sposobem natknęłam się na www.divineontheroad.com, a gdy jego autorka stworzyła podcast od razu zabrałam się za jego słuchanie.


Sydney, która swoim vanem podróżuje wraz z dwoma psami odpowiada na nurtujące jej słuchaczy pytania dotyczące wszystkich aspektów prowadzenia tego nietypowego życia. My Solo Road okazał się jak narazie najbardziej wciągającym, szczerym i ciekawym show o vanlife jaki udało mi się znaleźć.

Spirits

Amanda McLoughlin, Julia Schifini

A teraz podcast o zupełnie innej tematyce niż poprzednie (chociaż również pomaga lepiej poznać różne kultury). Spirits to luźne rozmowy dwóch przyjaciółek, Amandy i Julii, które sącząc drinka zagłębiają się w mitologię i legendy z całego świata.


Co tydzień dziewczyny zapoznają nas z mniej lub bardziej znanymi postaciami czy historiami, które od wieków fascynują ludzkość. Show jest połączeniem przyjemności z zaspokajaniem ciekawości i pogłębianiem wiedzy w przystępny dla każdego sposób.


Polecam dodanie tej pozycji do waszej podcastowej biblioteki. Na pewno tego nie pożałujecie. 😉

Mam nadzieję, że wśród tych moich TOP 5 podcastów znaleźliście coś dla siebie i tak jak ja polubicie ich słuchać.

A wy, jakie podcasty polecacie? Dajcie znać w komentarzu lub podzielcie się nimi uzupełniając i udostępniając planszę, którą znajdziecie na moim Instagramie.

Miłego słuchania. 😉

Daj znać jak Ci się spodobało.

Sprawdź również :

111 LAT TOPRU

„[…]dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów jestem, na każde wezwanie Naczelnika lub jego Zastępcy – bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawie się w oznaczonym miejscu i godzinie odpowiednio na wyprawę zaopatrzony i udam się w góry według marszruty i wskazań Naczelnika lub jego Zastępcy w celu poszukiwań zaginionego i niesienia mu pomocy.” ~ fragment przysięgi TOPR

10 ZALET NURKOWANIA

WOW! Dzisiaj mija siedem lat odkąd zostałam certyfikowanym nurkiem PADI. Gdyby tylko było to możliwe to na pewno byłabym teraz pod wodą, no ale cóż… jest jak jest. Dlatego, skoro siedzę w domu, wzięło mnie na wspominki z dive’ów w różnych zakątkach świata. A kiedy już odkopałam w pamięci te godziny spędzone w podwodnym świecie zorientowałam się, jak wiele nurkowych zachowań można wykorzystać na powierzchni. Jakie są więc zalety nurkowania?

TOP 5 PODCASTÓW

Moim największym odkryciem kwarantanny okazały się podcasty. Co prawda słuchałam kilku przed wybuchem pandemii, ale to właśnie siedząc w domu i szukając rozrywki znalazłam większość perełek, które polecę wam w tym poście. Sprawiły one, że teraz to właśnie słuchowiska zajmują najwięcej miejsca w moim telefonie, a aplikacja podcastów znalazła się na jego głównym ekranie.

THE PUSH

W zeszłym tygodniu było filmowo, więc dzisiaj polecę wam jedną z ostatnio przeczytanych przeze mnie książek o tematyce wspinaczkowej – The Push Tommyego Caldwella

fot. Chris Buckard

UNDER AN ARCTIC SKY

Czy wy, tak jak ja w czasie kwarantanny nadrabiacie zaległości filmowe i książkowe? Jeżeli tak to mam nadzieję przypadnie wam do gustu moja nowa seria postów, w których będę polecać wam różne według mnie ciekawe pozycje. Propozycją na ten tydzień jest produkcja Sweatpants Media – Under an Arctic Sky w reżyserii Chris’a Burkard’a.

PL