WILD

GIRL

BLOG

KEEP IT WILD TO BLOG POWSTAŁY Z PASJI DO PODRÓŻY, ŻYCIA I NASZEJ PLANETY. POPRZEZ ZAMIESZCZANE TU MATERIAŁY CHCIAŁABYM ZAINSPIROWAĆ CIĘ DO POZNAWANIA ŚWIATA I ŻYCIA PEŁNĄ PARĄ. 


PISZĘ O WSZYSTKIM CO MNIE INTERESUJE WIĘC NA PEWNO BĘDZIE MEGA ZAJAWKOWO!

JAK PANDEMIA WPŁYWA NA ŚRODOWISKO?

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad tym jak COVID-19 wpływa na zmiany klimatyczne. Czy w czasach pandemii, przepełnionych restrykcjami są one tak samo dramatyczne jak przed pojawieniem się koronawirusa? A może wszechobecne maseczki i rękawiczki jednorazowe jeszcze pogorszyły zanieczyszczenie świata? Ciekawa odpowiedzi poszperałam troche w internecie i oto co udało mi się znaleźć.

WANDERLUST

Czym jest wanderlust? Jeżeli jesteś ciekaw co kryje za sobą to niemieckie słowo zapraszam do posta.

111 LAT TOPRu

„[…]dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów jestem, na każde wezwanie Naczelnika lub jego Zastępcy – bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawie się w oznaczonym miejscu i godzinie odpowiednio na wyprawę zaopatrzony i udam się w góry według marszruty i wskazań Naczelnika lub jego Zastępcy w celu poszukiwań zaginionego i niesienia mu pomocy.” ~ fragment przysięgi TOPR

10 ZALET NURKOWANIA

WOW! Dzisiaj mija siedem lat odkąd zostałam certyfikowanym nurkiem PADI. Gdyby tylko było to możliwe to na pewno byłabym teraz pod wodą, no ale cóż… jest jak jest. Dlatego, skoro siedzę w domu, wzięło mnie na wspominki z dive’ów w różnych zakątkach świata. A kiedy już odkopałam w pamięci te godziny spędzone w podwodnym świecie zorientowałam się, jak wiele nurkowych zachowań można wykorzystać na powierzchni. Jakie są więc zalety nurkowania?

WIEZIEMY SZPEJ NA KUBĘ!

PARTNERSHIP ON AND OFF THE ROPE

Wieziemy szpej na Kubę to akcja mająca na celu pomoc kubańskim wspinaczom, których sprzęt pozostawia wiele do życzenia. Sprowadzenie czegokolwiek, pomijając embargo, cło itd. przekracza możliwości finansowe przeciętnego Kubańczyka, wspinacza tym bardziej…

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Nowości i dodatkowe, cotygodniowe materiały – wystarczy twoje imię, email i gotowe!

Ciao, 

Z tej strony NIKA (Weronika) i to właśnie ja stworzyłam KEEP IT WILD.

Jetem nastolatką z głową pełną marzeń oraz szalonych pomysłów. Zajawkowaambitna, uśmiechnięta i pozytywnie zakręcona to określenia, które opisują mnie oraz to, w jakim kierunku chcę poprowadzić tego bloga. Kocham góry, ocean, podróże, poznawanie nowych ludzi i kultur. Łączę to z moimi wieloma pasjami – wspinam się, nurkuję, żegluję, jeżdżę na rolkach, rowerze i zaczynam swoją przygodę z surfingiem. W przerwie między szkołą i treningami szlifuję swoje umiejętności dziennikarskie współpracując z magazynem GÓRY oraz prowadząc Keep It Wild.

PL