FIRST TIME – SKITOURY

Skrzyczne – 1257 m n.p.m. (a to tylko o 7591 m mniej niż Everest…). Przy tym jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, jeden z 28 należących do Korony Gór Polski oraz miejsce moich skitour’owych początków.

W skrócie, jak to się stało, że pojechałam na te skitoury.Po WinterCampie, na którym po raz pierwszy miałam z nimi do czynienia, okazało się, że moja przyjaciółka też dopiero zaczyna. Tak się dogadałyśmy, że miesiąc później (10.03.2018) byłyśmy z jej tatą, który nas podszkolił, w Szczyrku.


Trasa biegła ze Szczyrku przez Malinów, Malinowską Skałę, Małe Skrzyczne na Skrzyczne. W sumie zdobyliśmy 4 szczyty w około 3 godziny, przechodząc jakieś 15 km. Moim zdaniem, jak na pierwszy raz to naprawdę dobrze.


To na pewno nie był mój ostatni raz na tourach. Spodziewajcie się w przyszłym roku kolejnych postów o zdobytych szczytach.

Daj znać jak Ci się spodobało.

Sprawdź również :

BARDZO KRÓTKA HISTORIA BOULDERINGU

Czym jest bouldering, kto go stworzył, i kto go uprawia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w krótkiej historii boulderingu.

LODOWY SPRINTER – wywiad

Dani Arnold to szwajcarski wspinacz lodowy i mikstowy. Na swoim koncie ma już najszybsze wejścia bez asekuracji na takie szczyty jak Matterhorn czy Grandes Jorasses.

DIVE CLIMB REPEAT

Jeżeli ktoś z was śledzi mnie na Instagramie albo Facebooku wie, że jestem nurkiem z licencją PADI. Co najbardziej lubię w tym sporcie i gdzie schodziłam pod wodę?

KOBIETY TEŻ BYŁY NA EL CAP!

Od jakiegoś czasu słyszymy głównie o mężczyznach działających na El Capitan w Yosemite. Co prawda nie wyprzedziły mężczyzn, którzy zdobyli szczyt jakieś 20 lat wcześniej, ale na pewno bardzo ich zaskoczyły.

THE DAWN WALL – recenzja

W czwartek 25.10.2018 w kinach można było premierowo obejrzeć film obowiązkowy na liście każdego sympatyka wspinaczki – The Dawn Wall w reżyserii Josha Lowella i Petera Mortimera.

PL