WILD

GIRL

BLOG

KEEP IT WILD TO BLOG POWSTAŁY Z PASJI DO PODRÓŻY, ŻYCIA I NASZEJ PLANETY. POPRZEZ ZAMIESZCZANE TU MATERIAŁY CHCIAŁABYM ZAINSPIROWAĆ CIĘ DO POZNAWANIA ŚWIATA I ŻYCIA PEŁNĄ PARĄ. 


I WRITE ABOUT EVERYTHING THAT INTERESTS ME, SO IT WILL BE WILD FOR SURE!

JAK PANDEMIA WPŁYWA NA ŚRODOWISKO?

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad tym jak COVID-19 wpływa na zmiany klimatyczne. Czy w czasach pandemii, przepełnionych restrykcjami są one tak samo dramatyczne jak przed pojawieniem się koronawirusa? A może wszechobecne maseczki i rękawiczki jednorazowe jeszcze pogorszyły zanieczyszczenie świata? Ciekawa odpowiedzi poszperałam troche w internecie i oto co udało mi się znaleźć.

WANDERLUST

Czym jest wanderlust? Jeżeli jesteś ciekaw co kryje za sobą to niemieckie słowo zapraszam do posta.

111 LAT TOPRu

„[…]dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów jestem, na każde wezwanie Naczelnika lub jego Zastępcy – bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawie się w oznaczonym miejscu i godzinie odpowiednio na wyprawę zaopatrzony i udam się w góry według marszruty i wskazań Naczelnika lub jego Zastępcy w celu poszukiwań zaginionego i niesienia mu pomocy.” ~ fragment przysięgi TOPR

10 ADVANTAGES OF DIVING

WOW! Today is seven years since I became a PADI Certified Diver. If only it was possible, I would definitely be under the water now, but well… it is what it is. That's why, since I am sitting at home, I recall dives in different parts of the world. And when I dug up those hours spent in the underwater world in my memory, I realized how many diving behaviors can be used on the surface. So what are the advantages of diving?

CLIMBING GEAR FOR CUBA!

PARTNERSHIP ON AND OFF THE ROPE

Climbing gear for Cuba to akcja mająca na celu pomoc kubańskim wspinaczom, których sprzęt pozostawia wiele do życzenia. Sprowadzenie czegokolwiek, pomijając embargo, cło itd. przekracza możliwości finansowe przeciętnego Kubańczyka, wspinacza tym bardziej…

STAY UP-TO-DATE!

Nowości i dodatkowe, cotygodniowe materiały – wystarczy twoje imię, email i gotowe!

Ciao, 

My name is NIKA and i'm the creator of KEEP IT WILD.

I am a teenager with a head full of dreams and wild ideas. wildambitious, joyful and positively crazy to określenia, które opisują mnie oraz to, w jakim kierunku chcę poprowadzić tego bloga. Kocham góry, ocean, podróże, poznawanie nowych ludzi i kultur. Łączę to z moimi wieloma pasjami – wspinam się, nurkuję, żegluję, jeżdżę na rolkach, rowerze i zaczynam swoją przygodę z surfingiem. W przerwie między szkołą i treningami szlifuję swoje umiejętności dziennikarskie współpracując z magazynem GÓRY oraz prowadząc Keep It Wild.


EN