FIRST TIME – SKITOURY

Skrzyczne – 1257 m n.p.m. (a to tylko o 7591 m mniej niż Everest…). Przy tym jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, jeden z 28 należących do Korony Gór Polski oraz miejsce moich skitour’owych początków.

W skrócie, jak to się stało, że pojechałam na te skitoury.Po WinterCampie, na którym po raz pierwszy miałam z nimi do czynienia, okazało się, że moja przyjaciółka też dopiero zaczyna. Tak się dogadałyśmy, że miesiąc później (10.03.2018) byłyśmy z jej tatą, który nas podszkolił, w Szczyrku.


Trasa biegła ze Szczyrku przez Malinów, Malinowską Skałę, Małe Skrzyczne na Skrzyczne. W sumie zdobyliśmy 4 szczyty w około 3 godziny, przechodząc jakieś 15 km. Moim zdaniem, jak na pierwszy raz to naprawdę dobrze.


To na pewno nie był mój ostatni raz na tourach. Spodziewajcie się w przyszłym roku kolejnych postów o zdobytych szczytach.

Daj znać jak Ci się spodobało.

Sprawdź również :

REALLY BRIEF HISTORY OF BOULDERING

What is bouldering about, who created it, and who does it? Answers for these ans other questions you'll find in this really brief history of bouldering.

LODOWY SPRINTER – wywiad

There is no english version available yet.

DIVE CLIMB REPEAT

Jeżeli ktoś z was śledzi mnie na Instagramie albo Facebooku wie, że jestem nurkiem z licencją PADI. Co najbardziej lubię w tym sporcie i gdzie schodziłam pod wodę?

KOBIETY TEŻ BYŁY NA EL CAP!

There is no english version available yet.

THE DAWN WALL – recenzja

W czwartek 25.10.2018 w kinach można było premierowo obejrzeć film obowiązkowy na liście każdego sympatyka wspinaczki – The Dawn Wall w reżyserii Josha Lowella i Petera Mortimera.

EN