WIEZIEMY

SZPEJ

NA KUBĘ

Na Kubie działa całkiem prężna scena wspinaczkowa. Mają sporo malowniczych miejsc z fenomenalnymi drogami. Jednak jak to na Kubie, gdzie z wszystkim jest krucho, sprzęt którego używają pozostawia sporo do życzenia, a sklepu wspinaczkowego – tu zaskoczenie – na Kubie nie ma. Sprowadzenie czegokolwiek, pomijając embargo, cło itd. przekracza możliwości finansowe przeciętnego Kubańczyka, wspinacza tym bardziej…

SKĄD POMYSŁ?

To, że jestem wspinaczem nie powinno nikogo zaskoczyć. Tym samym oczywiste jest moje przywiązanie do tegoż środowiska. Dlatego, gdy planując wyjazd na Kubę dowiedziałam się o kiepskiej sytuacji sprzętowej tamtejszych wspinaczy od razu zaczęłam działać.

REALIZACJA

Zaledwie kilka godzin dzieliło pomysł od jego realizacji. Jedynie cztery dni przed wylotem na wszystkich moich mediach społecznościowych pojawiła się informacja o spontanicznej zbiórce sprzętu dla kubańskich wspinaczy. Tak naprawdę przez cały ten czas moje życie kręciło się wokół mojej akcji. Telefony i wiadomości w sprawie udostępniania i nagłaśniania informacji o zbiórce, plakaty na wszystkich krakowskich ściankach wspinaczkowych, a nawet ogłoszenie podczas projekcji serii ReelRock14 na sali Multikina.

REZULTAT

0

DNI

0

KG

0

LINY

0

PARY BUTÓW

A DO TEGO OGROM EKSPRESÓW, HMSÓW I PRZYRZĄDÓW ASEKURACYJNYCH

Zaobserwuj nas na Facebooku i bądź na bieżąco z działaniami akcji.

Daj znać jak Ci się spodobało.

Sprawdź również :

REALLY BRIEF HISTORY OF BOULDERING

What is bouldering about, who created it, and who does it? Answers for these ans other questions you'll find in this really brief history of bouldering.

LODOWY SPRINTER – wywiad

There is no english version available yet.

DIVE CLIMB REPEAT

Jeżeli ktoś z was śledzi mnie na Instagramie albo Facebooku wie, że jestem nurkiem z licencją PADI. Co najbardziej lubię w tym sporcie i gdzie schodziłam pod wodę?

KOBIETY TEŻ BYŁY NA EL CAP!

Od jakiegoś czasu słyszymy głównie o mężczyznach działających na El Capitan w Yosemite. Co prawda nie wyprzedziły mężczyzn, którzy zdobyli szczyt jakieś 20 lat wcześniej, ale na pewno bardzo ich zaskoczyły.

THE DAWN WALL – recenzja

W czwartek 25.10.2018 w kinach można było premierowo obejrzeć film obowiązkowy na liście każdego sympatyka wspinaczki – The Dawn Wall w reżyserii Josha Lowella i Petera Mortimera.

EN